نیاز های سالمندان چیست؟

نیاز های سالمندان
دسته بندی : آسایشگاه
بدون دیدگاه

نیازهای اجتماعی سالمندان چیست؟

نیاز های روحی و روانی سالمندان در گرو ارتباطات اجتماعی آن هاست. مطالعات نشان داده‌اند که انزوای اجتماعی و تنهایی منجر به بیماری‌های جدی در افراد مسن می‌شود. در اینجا دو نیاز اجتماعی سالمندان وجود دارد که می­تواند با انزوا و تنهایی مقابله کند و حتی از آن جلوگیری کند.

1. روابط معنادار

سالمندان به روابط و تجربیات معنادار نیاز دارند. بیشتر مردم در سنین جوانی خود تمایل دارند تا آشنایی­های معمولی داشته باشند، اما با افزایش سن روابط عمیق­تر می­شود. سالمندان ترحم شما را نمی­خواهند. آنها قصد و نیت می­خواهند آنها می­خواهند بدانند که شما واقعاً به آنها اهمیت می­دهید، نه اینکه فقط احساس گناه شخصی را مهار کنید.

2. تعاملات اجتماعی منظم

تعاملات اجتماعی می­تواند نقش بسیار مهمی در مقابله با نیاز های سالمندان به خصوص در سلامت روح و روان سالمندان داشته باشد. در طول COVID-19، تعاملات اجتماعی حتی محدودتر از قبل شده است.

با عزیزان سالمند خود تماس بگیرید:

  • از آنها بخواهید خلاصه ای از روز خود را ارائه دهند.
  • از آنها بپرسید که چه احساسی دارند (ذهنی، عاطفی و غیره).
  • از آنها بپرسید که آیا برای یک سرگرمی جدید یا موجود وقت گذاشته­ اند.
  • در مورد دوران کودکی آنها و اینکه زندگی در آن زمان چگونه بود بپرسید تا عضلات حافظه آنها را تمرین دهی

سؤالات کلی بپرسید تا پاسخی طولانی داشته باشند. بهترین کاری که می­توانید در گفتگو با یک فرد مسن انجام دهید، گوش دادن به آنها است. آنها می­خواهند بدانند که افکار و نظراتشان برای شما ارزشمند است.

نیازهای روانی سالمندان چیست؟

مسائل مربوط به سلامت روان در میان سالمندان گسترده است. بیش از 2 میلیون آمریکایی با سن 65 سال و بالاتر، با نوعی افسردگی زندگی می­کنند. اگرچه افسردگی در بزرگسالان جوان‌تر شایع‌تر است، اما شروع افسردگی در افراد مسن‌تر می‌تواند ناشی از تشخیص بیماری مزمن، سوگ و از دست دادن تماس اجتماعی باشد.

تحقیقات نشان می­دهد که افسردگی اواخر عمر و بیماری آلزایمر ممکن است با هم ارتباط داشته باشند. به عنوان یکی از اعضای خانواده یک فرد مسن، در صورت امکان، از فعالیت های ذهنی زیر کمک بگیرید:

  • بازی­های حافظه بازی کنید.
  • به آنها فضایی بدهید تا افکار و احساسات واقعی خود را بیان کنند.
  • به والدین سالخورده دفترچه­ای بدهید و از آنها بپرسید که آیا می­توانند خاطرات مثبت را به خاطر بیاورند.
  • حتی اگر تلفنی باشد، از عزیزان مسن بخواهید چیزی را که به تازگی گفته­اند تکرار کنند یا تجربیات گذشته را برای کمک به تقویت عملکرد شناختی یادآوری کنند.

نیازهای عاطفی سالمندان چیست؟

همانطور که می دانید، تغییرات عاطفی در سالمندان مجموعه­ای ترکیبی از فراز و نشیب است. برخی از افراد مسن گزارش می­دهند که هر روز احساس شادی بیشتری نسبت به بزرگسالان جوان دارند، در حالی که برخی دیگر افسردگی سالمندان را تجربه می­کنند.

مطالعات نشان داده است که زنان مسن‌تری که سطح حمایت عاطفی پایینی را گزارش می‌کنند، دو برابر بیشتر از آنهایی که سطح حمایت عاطفی بالایی دارند، در خطر مرگ هستند. گاهی اوقات وقتی جامعه بزرگی در اطراف خود داریم، می­توانیم حمایت عاطفی را بدیهی بدانیم.

با این حال، والدین سالخورده شما به احتمال زیاد جامعه بزرگی ندارند که حمایت عاطفی قابل توجهی برای آنها فراهم کند. در هر فرصتی که به دست می ­آورید، ارزش عزیزان سالخورده خود را بدانید و تمام تلاش خود را برای همدردی با او انجام دهید.

برای پاسخ به این سوال که نیازهای عاطفی سالمندان چیست؟ بیایید به 3 نیاز عاطفی اصلی سالمندان که باید در نظر داشته باشید نگاهی بیاندازیم.

3. نیازهای عاطفی سالمندان

با بالا رفتن سن والدین شما، ممکن است احساس تنهایی، عصبانیت یا حتی انکار سلامتی و توانایی­های خود، را داشته باشند. تنها زندگی کردن ممکن است احساسات منفی را تشدید کند. در اینجا 3 نیاز عاطفی عزیزان سالمند آورده شده است:

امنیت ایمنی

آیا می دانستید که افراد مسن بیشتر از سرقت، استرس مالی یا مشکلات سلامتی از زمین خوردن می­ترسند؟ فراهم کردن یک محیط امن و ایمن برای سالمندان برای رفاه آنها بسیار مهم است. به طور منظم خانه والدین سالخورده خود را از نظر خطرات پاییز مانند به هم ریختگی ارزیابی کنید. بررسی کنید که آیا آنها درهای خود را در شب قفل می­کنند یا برای اطمینان از ایمنی آنها یک سیستم امنیتی خانه نصب می­کنند.

 ارتباط

مردم بدون توجه به سنشان به ارتباط نیاز دارند. احساس قطع ارتباط عاطفی و فیزیکی با افراد می­تواند برای سلامتی فرد مضر باشد. به دلیل ابتلا به کووید 19، 56 درصد از سالمندان گزارش کردند که با تعامل اجتماعی نادر احساس انزوا داشتند. از فناوری روز دنیا برای ارتباط با اعضای پیر خانواده دور و نزدیک استفاده کنید.

خودمختاری

سالمندان در تمام زندگی خود، بزرگسالان مستقلی بوده ­اند. پیر شدن و تکیه بر دیگران می­تواند یک اتفاق سخت برای آنها باشد. مراقبان در خانه برای سالمندانی که می­خواهند استقلال خود را حفظ کنند اما به مراقبت منظم نیاز دارند، گزینه بسیار خوبی هستند. یک مراقب در منزل نیازهای سالمندان از دو بعد عاطفی و جسمانی مانند تهیه غذا، حمام کردن، لباس پوشیدن و غیره را برآورده می­کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.