مرکز توانبخشی سالمندان صدرا، دارای امکانات رفاهی و بهداشتی است. شامل تجهیزات پیشرفته و فضای به روز با دکوراسیون زیبا که می تواند تاثیرات بسزایی در روحیه سالمندان داشته باشد. این مرکز نگهداری سالمندان، دارای اتاق های تک تخته و یا vip، دو تخته، سه تخته و چهار تخته و یا خوابگاه های دسته جمعی می باشد بنا بر انتخاب افراد سالمند و خانواده هایشان به آنها اختصاص می یابد. در یک نگاه شما شاهد ترکیبی از فضای مسکونی و درمانی خواهید شد. یعنی بیشتر سعی شده فضایی شبیه به فضای خانه ایجاد شود که سالمندان احساس راحتی داشته باشند. به همین دلیل  این مرکز به شیک ترین آسایشگاه سالمندان مبدل شده است.

خدمات رفاهی

خانه سالمندان صدرا، دارای پزشکان متخصص و حاذق می باشد که همگی دارای روحیه بالای کار با سالمندان و افراد سالخورده هستند. پزشکان و پرستاران به طور مستمر در مرکز حضور دارند و سعی در رفع نیاز های روحی و جسمی سالمندان عزیز ما به بهترین شکل ممکن را دارند. در این مرکز انواع چکاپ ها و آزمایشات دوره ای به صورت تخصصی انجام می شود. کنترل فشار خون، کنترل قند خون، آب درمانی از جمله اقداماتی است که برای سالمندان انجام می شود.

خدمات پزشکی

یکی از مهم ترین اهداف این سازمان، سلامت روح و روان سالمندان است. بنابراین همیشه آماده برگزاری جشن ها و مراسم شاد همراه با موزیک های شاد و خاطره انگیز است، و محیط شادی را برای سالمندان فراهم می کند. به منظور افزایش ارتباط سالمندان با خانواده هایشان، از خانواده های افراد سالمند دعوت به عمل می آورد. و سعی می کند لحظات شاد و مفرحی را برایشان فراهم آورد. هم چنین امکان مطالعه روزنامه و انواع کتاب، تماشای فیلم و تلویزیون، انواع سرگرمی، پیک نیک، جلسات مذهبی، برگزاری موسیقی، تمرین های کششی و ورزشی، فعالیت های اجتماعی و تفریحی و سایر برنامه های مراقبتی و مفرح در این مرکز وجود دارد.

خدمات تفریحی

خدمات توانبخشی در این مرکز به سالمندان کمک خواهد کرد توانایی هایی که برای ادامه فعالیت های روزانه از دست داده اند، دوباره به دست آورند. در این مرکز انواع آزمایش های دوره ای، عکس برداری، فیزیوتراپی، مراقبت ها و درمان های ارتوپدی،سکته قلبی، خدمات دارویی، رادیولوژی به صورت تخصصی انجام می شود. به همین علت توانسته است خدمات متمایزی را نسبت به سایر خانه سالمندان فراهم آورد.

توانبخشی چیست؟

توانبخشی به معنای بازگرداندن توانایی‌های یک فرد پس از یک واقعه، بیماری یا آسیب است. در توانبخشی بر خلاف پزشکی هیچگونه دارویی تجویز نمی‌شود و روند بازیافتن تواناییها تدریجی است.

برنامه­ های توانبخشی در مراکز خانه سالمندان به سالمندانی که پس از یک بیماری یا تصادف بهبود می­ یابند، کمک می­کند تا تحرک، قدرت و عملکرد خود را تا زمانی که بتوانند به فعالیت های عادی بازگردند، به دست آورند.

خدمات توانبخشی در خانه سالمندان شامل موارد زیر است:

  • فیزیوتراپی
  • کار درمانی
  • گفتار درمانی
  • توانبخشی ارتوپدی
  • خدمات اجتماعی و روانی
توانبخشی

مجموعه دارای آشپزخانه صنعتی با بهترین سرآشپزان و تنوع بالای منوی غذا در خدمت سالمندان عزیز می باشد. در صورت نیاز سالمندان عزیز به رژیم های غذایی خاص، مشاوره تغذیه ای و ورزشی، طبق اصول و نظریه کارشناس تغذیه تهیه و توضیع میگردد.

تغذیه سالمندان

یک خانه سالمندان که به عنوان یک مرکز پرستاری ماهر نیز شناخته می­شود، طیف گسترده­ای از خدمات بهداشتی و مراقبت شخصی را ارائه می­دهد.  به طور خلاصه، خانه های سالمندان خدماتی را به افرادی ارائه می­دهند که ممکن است به مراقبت و حمایت بیشتری در شستشو، لباس پوشیدن و مصرف داروها یا سایر انواع مراقبت­های شخصی نیاز داشته باشند. این خدمات معمولاً شامل مراقبت­های پرستاری، نظارت 24 ساعته، سه وعده غذایی در روز و کمک به فعالیت­های روزمره می­ شود.

خانه‌های سالمندان برای سالمندانی که دارای بیماری‌های مزمن یا پیشرونده جدی، اختلالات شناختی شدید یا بیماری‌های لاعلاج هستند، مراقبت‌های مسکونی و طولانی‌مدت ارائه می‌دهند. مراقبت طولانی مدت در مراکز خانه سالمندان شامل کمک به فعالیت­های روزمره زندگی، مانند حمام کردن و توالت، غذاهای آماده، مدیریت دارو و دسترسی به فعالیت­های اجتماعی است.

مراقبتی بهداشتی

مرکز روزانه سالمندان صدرا ، یکی دیگر از خدمات این مرکز، پذیرش افراد سالمند از صبح تا پایان روز می باشد. مثلا خانواده ها می توانند صبح افراد سالمند خود را به این مرکز سپرده و در آخر روز می توانند آن ها را از مرکز تحویل گرفته و به منزل انتقال دهند. از جمله اقداماتی که برای آن ها انجام می شود، پذیرایی صبحانه، وعده های دارویی، کنترل فشار خون، قند خون، آب درمانی، پذیرایی ناهار، امکان مطالعه روزنامه و انواع کتاب، تماشای فیلم و تلویزیون و سایر برنامه های مراقبتی و مفرح انجام خواهد شد.

این مرکز با وجود روان شناسان و کارشناسان باتجربه به صورت روزانه انواع خدمات روانشناسی و مددکاری را برای سالمندان عزیز ارائه می نماید. مدیریت این مجموعه بر این پایه برنامه ریزی شده است که سلامت روح و روان سالمندان در گرو ارتباطات اجتماعی آن هاست. روانشناسان علاوه بر داشتن نقش موثر در احساسات سالمندان ، به تیم درمان کمک می کنند تا ارتباط نزدیک با سالمند داشته و هم چنین تکنیک های رفتاری صحیح برای برقراری ارتباط درست با سالمندان را آموزش می دهند.

خدمات روانشناسی

 

روانشناسان در خانه سالمندان صدرا سعی می کنند ارتباط نزدیک با سالمندان برقرار کنند. با آنها به گفتگو می پردازندو بیشتر به آنها گوش می دهند تا با نظرات و دیدگاهشان بیشتر آشنا شوند.

از دیگر خدمات روانشناسان آسایشگاه صدرا می توان به توجه به نیاز های روانی سالمندان اشاره کرد. تحقیقات نشان میدهد که افسردگی اواخر عمر و بیماری آلزایمر ممکن است با هم ارتباط داشته باشند، بنابراین روانشناسان ، تحریک ذهنی را ارائه می دهند. برای مثال ، با بازی های حافظه ای عضلات حافظه ای سالمند را تقویت می کنند و یا به آنها فضایی می دهند تا افکار و احساسات واقعی خود را بیان کنند.

برای کمک به تقویت عملکرد شناختی، از آنها در مورد دوران کودکی شان می پرسند تا خاطرات مثبت را به خاطر بیاورند.

خدمات خانه سالمندان صدرا

این مرکز توانسته است با تکیه بر اصول نوین علوم توانبخشی و پزشکی و مراقبت های ویژه، خدمات متمایزی را نسبت به سایر خانه سالمندان فراهم آورد.

خدمات آسایشگاه سالمندان صدرا

مرکز جامع توانبخشی سالمندان صدرا تنها آسایشگاه سالمندان در شرق تهران و تنها مرکز چانغ توانبخشی سالمندان در شرق تهران با رتبه یک و مجوز  رسمی نگهداری روزانه سالمند آماده هر گونه خدمت رسانی به سالمندان عزیز می باشد. همچنین این آسایشگاه  به منظور رفاه هرچه بیشتر حال سالمندان عزیزمان امکانات و خدماتی را فراهم کرده است. وجود پزشک به صورت هر روزه برای نظارت حال جسمانی سالمندان یکی از خدماتی است که مرکز جامع سالمندان صدرا برای رفاه حال سالمندان در نظر گرفته است. 

خدمات صدرا