ضرورت وجود خانه سالمندان

ضرورت وجود خانه سالمندان
دسته بندی : آسایشگاه
بدون دیدگاه

هدف اصلی خانه سالمندان چیست؟

امکانات پرستاری ماهر، طیف وسیعی از خدمات انسانی را در اختیار ساکنان خانه سالمندان قرار می­دهد. خانه سالمندان، علاوه بر مراقبت­های پرستاری و فیزیوتراپی، مراقبت از حافظه و سایر خدمات تخصصی پزشکی را ارائه می­دهند. ضرورت وجود خانه سالمندان، ارائه مراقبت با کیفیت برای ساکنان آن است. این شامل حصول اطمینان از دریافت مراقبت­های پزشکی و حمایت اجتماعی لازم برای ساکنین می ­شود.

ضرورت وجود خانه سالمندان

خانه سالمندان، یک خانه با امکانات رفاهی می باشد که مراقبت‌های بهداشتی را با کیفیت بالا برای سالمندان، بدون توجه به نژاد، زبان یا مذهب ارائه می‌کند. داشتن یک خانه با امکانات مراقبتی برای سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند، فرزندانشان در خارج از کشور هستند و یا به دلایلی از این قبیل که امکان مراقبت از والدین خود را ندارند بسیار مناسب و ضرورری می باشد.

خانه سالمندان مناسب چه افرادی است؟

خانه‌های سالمندان، که گاهی به عنوان خانه‌های سالمندان مسکونی یا خانه‌های سالمندان همراه با سالمندان شناخته می‌شوند، دارای پرستاران و دستیاران مراقبتی واجد شرایط هستند تا علاوه بر مراقبت‌های مسکونی، مراقبت‌های سالمندان را نیز ارائه دهند.

هدف از خانه سالمندان ارائه مراقبت و حمایت از افراد با شرایط خاص یا انواع مختلف معلولیت است که به طور قابل توجهی با زندگی روزمره دست و پنجه نرم می­کنند و نیاز به حمایت اضافی دارند. در یک مرکز مراقبت در منزل، همیشه حداقل یک پرستار واجد شرایط و ثبت نام شده در محل وجود دارد، به این معنی که ساکنین به مراقبت­های پزشکی 24 ساعته و پشتیبانی پرستاری ماهر دسترسی دارند.

برخی از خانه ­های سالمندان مراقبت­های تخصصی ارائه می­دهند، جایی که کارکنان برای مراقبت از افراد با یک بیماری خاص آموزش می­بینند. این مرکز می­تواند در مراقبت از افراد مبتلا به زوال عقل، ناتوانی­های یادگیری شدید، سوء مصرف مواد و موارد دیگر تخصص داشته باشد.

چه کسی نیاز به مراقبت کوتاه مدت یا بلند مدت دارد؟

خانه­ های سالمندان برای افرادی است که نمی­توانند به اندازه کافی در خانه از آنها مراقبت کنند زیرا به مراقبت­های پزشکی منظم نیاز دارند اما نیازی به رفتن به بیمارستان ندارند. به عنوان مثال، زمانی که فرد به مراقبت­های توانبخشی شدید پس از سکته مغزی نیاز دارد یا قادر به بلعیدن نیست و نیاز به تغذیه مصنوعی دارد، ممکن است مجبور شود به خانه سالمندان برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.